Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Вихвостівська громада» (код ЄДРПОУ: 04415092) був реорганізований і увійшов до складу Тупичівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вихвостівська громада
Чернігівська область, Городнянський район

Історична довідка

 

ІСТОРІЯ СЕЛА ВИХВОСТІВ

         ВИХВОСТІВ – село Городнянського району Чернігівської області, центр сільської ради. До складу громади входять крім села Вихвостів село Розвинівка.

         Село розташоване за 25 км.  від райцентру.

         Вперше згадується наприкінці 16 століття. З 1618 року під владою шляхетської Польщі. У 1654-1702 роках в складі Городнянської сотні Чернігівського полку.

         У 1905 році селяни піднялися  проти  існуючого ладу, вимагали розподілу поміщицької землі. Дані події лягли в основу повісті М.М. Коцюбинського «Fata morgana» (1907-1910) За мотивами повісті на Київській кіностудії у 1956 році було знято кінофільм «Кривавий світанок».

         Вихвостів багатий на революційні, бойові та трудові традиції і на любов до землі. Діючий на території сільської ради СТОВ «Віра» вже більше 28 років очолює агроном М.М. Кондренко. Це він вселив односельцям віру  у те, що в сучасних економічних умовах можна працювати ефективно. Господарство утримує більше 3,5 тисяч голів великої рогатої худоби, успішно розвиває рослинницьку галузь. Вирощує багато зернових, з яких на своєму ж  млині мелють дуже добре борошно, по яке приїжджають з усієї України.

         В сучасних межах територія сільської ради існує з 1963 року. Населення станом на 01.01.2019 року  1050 осіб. На території сільської ради діє 8 магазинів. Функціонує ЗОШ І-ІІ ступенів, в якій навчається 128 учнів. Також на території сільської ради   працює дитячий садок "Ялинка" в якому виховуються 40 діток.

         В галузі культури працює сільський будинок культури, бібліотека та музей ім. М.М. Коцюбинського.  Хоровий колектив сільського будинку культури носить звання народного.

         Сільський ФАП надає медичні послуги населенню.

         В селі діє відділення зв'язку та АТС, яка забезпечує телефонним зв'язком 51 абонента.

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано